- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

پیشنهاد به رییس جمهور منتخب برای انتخاب تیم عالی دولت

حماسه سیاسی مردم ایران بحمدالله در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ به اوج خود رسید و حجه الاسلام دکتر روحانی با اکثریت آراء در دور اوّل به عنوان رییس جمهور منتخب مردم تعیین شدند. انشاء الله ظرف چند روز آینده هم مراسم تنفیذ حکم ایشان توسط مقام معظّم رهبری (مدظلّه العالی) انجام و نوبت به انتخاب و معرفی تیم همکار ایشان می رسد.

در این رابطه ذکر چند نکته لازم به نظر می رسد.

۱-    الان دیگر وقت کار و تلاش و عمل مجدّدانه برای رشد و تعالی کشور است؛ و بزرگ ترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است.

۲-    یکی از اولویت های اصلی کشور ما سیستم سازی و نظام سازی در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است؛ چنانچه در مقالات قبلی گذشت[۱] [۲] [۳] [۴] [۵] [۶] [۷] [۸] .

۳-    لذا علاوه بر ویژگی های لازم و حداقلی برای وزیران و مدیران عالی دارای نقش در دولت آینده مانند سلیم النفس بودن، اعتدال، انقلابی بودن، ولایی بودن، مردمی بودن، پرکار بودن، ساده زیست بودن؛ دو ویژگی مهم دیگری نیز هست که برای ایشان واجب است، و آن دارا بودن تفکر سیستمی و توانمندی در سیستم سازی است.

۴-    زیرا سیستم سازی و شاخص سازی علاوه بر اینکه یک ضرورت واجب برای رشد و تعالی نظام اسلامی است، ابزاری توانمند برای جلوگیری از فساد و افراط و تفریط نیز هست.

* * *

لذا به رییس جمهور منتخب پیشنهاد می گردد در انتخاب تیم عالی مدیریتی دولت به شاخص های فوق عنایت خاص داشته باشند. باشد که بتوانیم کشوری بر اساس سفارش امیرالمومنین را شکل دهیم، آنجا که فرمودند: «اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم»[۹]  و یا «الله الله فی نظم امرکم»[۱۰]


[۱] http://www.amaher.ir/?p=3185 [1]

[۲] http://www.amaher.ir/?p=2613 [2]

[۳] http://www.amaher.ir/?p=2562 [3]

[۴] http://www.amaher.ir/?p=2309 [4]

[۵] http://www.amaher.ir/?p=2281 [5]

[۶] http://www.amaher.ir/?p=1756 [6]

[۷] http://www.amaher.ir/?p=1070 [7]

[۸] [8] http://www.amaher.ir/?p=987 [9]

[۹] نهج البلاغه، نامه ۴۷

[۱۰] نهج البلاغه، نامه ۳۱