- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

قرارگاه فرهنگی عمار عملیات خود را آغاز کرد

گزارش ۹ دی ـ اعضای شورای مرکزی قرارگاه راهبردی عمار انتخاب شدند. حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: مقارن ظهر پنج شنبه و در آستانه ورود به سی‌وسومین سال پیروزی انقلاب اسلامی اعضای شورای مرکزی قرارگاه عمار مرکز راهبردی جبهه اهل ولاء انتخاب شدند. حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در گفتگو با رسانه ها افزود: ضرورت هم فکری و همکاری نیروهای فرهنگی فعال در جبهه فرهنگی انقلاب و در مقابله با دشمن و استکبار جهانی و فتنه ۸۸ برگزاری جلسات مشترک و خودجوشی را با حضور ایشان فراهم آورد که به قرارگاه عمار موسوم گردید. وی اظهار داشت: امروز با حضور ۷۰ نفر از چهره های شاخص و فعال فرهنگی و مسئولین مؤسسات فرهنگی در تهران و سراسر کشور، اولین مجمع عمومی قرارگاه عمار برگزار و اعضای شورای مرکزی برگزیده شدند.

وی یادآور شد: قرارگاه عمار مجمع صاحبنظران، اندیشمندان و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که برای تعمیق بصیرت جامعه و تحقق منویات مقام ولایت فعالیت خود را آغاز کرده است. حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: قرارگاه عمار کانون فکر و اندیشه برای سازماندهی عناصر فعال فرهنگی و سیاسی و به دنبال تبیین و پیگیری دیدگاه های مقام معظم رهبری حضرت آیتالله خامنه ای و ساماندهی جبهه اهل ولاء و اندیشه میباشد. عضو هیئت مؤسس و برگزیده مجمع عمومی برای عضویت در شورای مرکزی قرارگاه عمار افزود: مرکز راهبردی در موضوعات مختلف فرهنگی در آینده کمیته هایی تشکیل خواهد داد و در این کمیته ها وضعیت فرهنگی موجود رصد و اطلاعرسانی و ارائه طریق و راهبرد خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان یادآور شد: اولین جلسه مجمع عمومی اعضای شاخص و فعال فرهنگی بر ضرورت ایجاد این مرکز راهبردی تأکید داشتند و در آینده علاوه بر افراد حاضر در اولین مجمع عمومی اعضای این تشکل توسعه خواهد یافت. وی درباره ملاک انتخاب اعضای مجمع عمومی اظهار داشت: ملاک انتخاب علاوه بر صلاحیتهای عمومی از جمله اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و تبعیت از مقام معظم رهبری و ضدیت با استکبار جهانی و روحیه دشمنستیزی و مقابله با جریان فتنه سال ۸۸ حضور فعال، چشمگیر و تعیین کننده داشتند. وی تأکید کرد: تلاش ما در قرارگاه عمار این است که از ایفای نقش حزبی پرهیز کرده و در اتخاذ اندیشه و راهبردهای فرهنگی و ساماندهی عناصر مؤثر نقش آفرین باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان از تولید راهبرد در عرصه های فرهنگی و سیاسی، هماهنگی نیروهای فعال در جبهه فرهنگی و سیاسی انقلاب، نظارت عمومی و نقد بر عملکرد نهادها و مراکز فرهنگی و سیاسی نظام و عموم دستگاه های حکومتی، بصیرت افزایی و نقش آفرینی مؤثر و رصد و دیده بانی در نبرد نرم جبهه فرهنگی استکبار و شناسایی دستهای پیدا و پنهان دشمنان به عنوان برخی موضوعات فعالیت قرارگاه عمار یاد کرد. وی توضیحاتی بیشتر درباره اهداف قرارگاه عمار را به روزهای آینده موکول کرد که متعاقباً منتشر خواهد شد.

در جلسه پنج شنبه قرارگاه عمار (مرکز راهبردی جبهه اهل ولاء) ۱۵ نفر از اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند که اسامی آنها به شرح ذیل است:

۱-    حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان (مسئول اتاق فکر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها)

۲-     حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب استاد حوزه و دانشگاه

۳-    مهندس حاج سعید قاسمی (از سرداران دفاع مقدس و مدیر مؤسسه فرهنگی میثاق)

۴-    وحید جلیلی سردبیر ماهنامه راه

۵-    حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری (مسؤول مؤسسه فرهنگی سیره شهدا)

۶-    دکتر مهدی کوچکزاده (نماینده مجلس و استاد دانشگاه)

۷-    حجت‌الاسلام والمسلمین حمید رسایی (نماینده مجلس و مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی)

۸-    نادر طالب‌زاده (نویسنده و کارگردان و مجری برنامه راز

۹-    حاج حسین یکتا (دبیر سابق ستاد راهیان نور کشور و عضو هیئت مدیره بنیاد خاتم الاوصیاء)

۱۰- دکتر حسن عباسی (رئیس مرکز بررسیهای دکترینال امنیت بدون مرز)

۱۱- حجت‌الاسلام والمسلمین روانبخش (عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی)

۱۲- حجت‌الاسلام والمسلمین علی ثمری (دبیر هیئت مرکزی گزینش کل کشور)

۱۳- سعید حدادیان (مداح اهل بیت)

۱۴- حسین الله ‌کرم (عضو هیئت مؤسس انصار حزب الله و استاد دانشگاه تهران)

۱۵- حسین روشن (مسئول دبیرخانه قرارگاه عمار)

منبع:

 http://www.ghammar.ir/news.php?id=6