- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

قرارگاه فرهنگ و معاونت فرهنگی اجتماعی در استانداری ها تشکیل شود

saadati [1]رشت – استاندار گیلان در نامه ای به دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد داد: قرارگاه های فرهنگی در استان ها و همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی در استانداری ها تشکیل شود.

‘مهدی سعادتی’ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های مثبت و بی نظیر دولت خدمتگزار توجه ویژه به حوزه فرهنگ است، افزود: تشکیل کارگروه فرهنگ و هنر در سفرهای استانی و در نظر گرفتن بودجه فرهنگی مجزا در کنار بودجه های جاری و عمرانی، مؤید عنایت ویژه دولت به موضوع فرهنگ است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و سیاست های دولت را به خوبی انجام دهیم، راهی جز مدیریت راهبردی و ستادی در استان ها وجود ندارد.

سعادتی خاطرنشان ساخت: با توجه به این ضرورت ها برای رسیدن به نظم و انسجام در حوزه فرهنگ و فعالیت های فرهنگی با مشورت و همفکری صاحبنظران و فعالان استان، قرارگاه فرهنگ به صورت ابتکاری در گیلان تشکیل شد و تجربه موفق این قرارگاه، موجب نگارش این نامه به رییس جمهوری و ارائه پیشنهادی مبنی بر تشکیل این قرارگاه در استان ها شد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد دیگر این نامه با توجه به عنایت ویژه دولت به حوزه فرهنگ این بود که در گام بعدی؛ برای نظم و انسجام بخشی و نظارت بر فعالیت های فرهنگی استان ها در بخش های دولتی و غیردولتی، معاونت فرهنگی و اجتماعی در کنار معاونت های دیگر استاندار به عنوان ستاد عالی دولت در حوزه فرهنگ تشکیل شود.

استاندار گیلان ابراز امیدواری کرد با موافقت رییس جمهوری، شاهد نظم و انسجام بیشتری در حوزه فرهنگ و فعالیت های فرهنگی باشیم.

——————————————————————-

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

کد خبر: ۸۰۰۹۰۴۴۸          (۲۵۴۱۲۵۲)            تاریخ انتشار : ۰۳/۰۲/۱۳۹۱ – ۰۸:۲۲