- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

کتاب [مدل مدیریت جامع فرهنگ] منتشر شد

فرهنگ یکی از اصلی ترین ارکان تشکیل‌دهنده جوامع انسانی است که رشد و تعالی آن باعث دستیابی به حیات طیبه، و انحطاط آن موجب سقوط و تباهی است. بنابراین نظام مدیریتی کشور، وظیفه دارد که مانند سایر ارکان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در این عرصه نیز نظام‌‌سازی و اعمال مدیریت جامع نماید. اما برای محقق نمودن این مهم، نیازمند مدلی بومی، کارآمد، عملیاتی و کاربردی است تا بر آن اساس بتواند اهداف عالیه خود را محقق نماید. مدلی که بتواند ضمن ممانعت از دولتی شدن فرهنگ، به ولنگاری‌‌های موجود در نظام فرهنگی نیز پایان دهد.

 

بر این اساس در کتاب «مدل مدیریت جامع فرهنگ» تلاش شده تا با نگاهی راهبردی، جامع و سیستمی به موضوع فرهنگ، و با بهره گیری از تجربیات علمی و دانشی و عملی نگارنده و جمع کثیری از محققان و دانشمندان و مدیران این عرصه و با رویکردی کاملاً تجویزی، مدلی عملیاتی و کاربردی در زمینه مدیریت جامع فرهنگ کشور ارائه شود. لذا مطالب کتاب در قالب شش فصل ارایه شده، که سه فصل اول جنبه نظری و سه فصل بعدی جنبه عملی و کاربردی دارند.

 

امید آنکه با ایجاد و استقرار نظام مدیریت جامع فرهنگ در کشور – که امروز یک انتخاب نیست، بلکه یک الزام است – بسیاری از مشکلات فرهنگ کشور در فرایند منطقی و سیستمیِ ایجادشده، به‌خودی‌خود مرتفع ‌گردند. باشد که گامی هر چند اندک در مسیر محقق نمودن این فرمایش امیرالمؤمنین علی (ع) برداریم که فرمود: «أُوصِیکُمَا وَ جَمِیعَ وَلَدِی وَ أَهْلِی وَ مَنْ بَلَغَهُ کِتَابِی بِتَقْوَی اللَّهِ وَ نَظْمِ أَمْرِکُمْ وَ صَلَاحِ ذَاتِ بَینِکُمْ».

 

مشخصات کتاب:

 

مدل مدیریت جامع فرهنگ

علی ماهرالنقش

ناشر: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامى

وابسته به دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم

تهیه: معاونت پژوهشى پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامى

سرویراستار: محمدباقر انصاری

ویراستار: فاطمه رجبى

لیتوگرافی، چاپ و صحافی: چاپخانه مؤسسه بوستان کتاب

تعداد صفحات: ۸۱۶

چاپ اول: پاییز ۱۳۹۵

شمارگان:۱۰۰۰

جلد کتاب:

%d9%85%d8%af%d9%84-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%ac%d9%84%d8%af

برای تهیه نسخه کاغذی کتاب با این شماره تماس بگیرید: ۳۷۸۳۲۸۳۳-۰۲۵

..

برای تهیه نسخه الکترونیکی کتاب اینجا را کلیک نمایید. [1]