- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

شهید عطری

 شهیدی که قبرش همیشه بوی عطر می دهد! [1]

[2]می‌گویند شهید پلارک مثل یکی از سربازان پیامبر ( ص ) در صدر اسلام، «غسیل الملائکه»[۱] بوده است. در تاریخ اسلام آمده که حنظله غسیل الملائکه که از یاران جوان پیامبر بود، شب قبل از جنگ احد ازدواج می‌کند و در حجله می‌خوابد. فردا صبح، زمانی که لشکر اسلام به سمت احد حرکت می‌‌کرد، برای رسیدن به سپاه بسیار عجله کرد و بنابراین نرسید که غسل کند. او در این جنگ شهید شد و ملائکه از طرف خدا آمدند و او را با آب بهشتی غسل دادند. پیکر او بوی عطر گرفته بود که بعد پیامبر بالای پیکر او آمد و از این واقعه خبر داد. حالا گفته می‌شود شهید سید احمد پلارک عزیز هم اینچنین است و برای همین است که همیشه قبر او خوشبو و عطرآگین است. کسانی که زیاد بهشت زهرا می‌روند به این شهید والا مقام میگویند شهید عطری.

خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارک نذر و نیاز می‌کنن و از خدای او حاجت و شفاعت می‌خواهند. او معجزه خداست.

شهید احمد پلارک متولد ۱۳۴۴/۲/۷ و اصالتاً تبریزی بوده است. ایشان فرمانده آر پی جی[۲] زن های گردان عمار در لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص) بود. شهید پلارک سال ۱۳۶۶/۱/۲۲ در عملیات کربلای ۸ (شلمچه)، به شهادت رسید.  الان هم در «عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»[۳] است. پیکر مطهرش هم در بهشت زهرای تهران، قطعه ۲۶ – ردیف ۳۲ – شماره ۲۲، معطّر آرمیده است.

متن زیر دست نوشته شهید سید احمد پلارک است که در کنار قبر ایشان نیز قرار داده شده است.

………………………………….

……………………

………

بسم الله الرّحمن الرّحیم

ستایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نمود و اگر ما را هدایت نمی کرد، ما هدایت نمی شدیم. السلام علیک یا ثارالله، ای چراغ هدایت و کشتی نجات، ای رهبر آزادگان، ای آموزگار شهادت بر حران. ای که زنده کردی اسلام را با خونت و با خون انصار و اصحاب باوفایت. ای که اسلام را تا ابد پایدار و بیمه کردید. ( یا حسین دخیلم ) آقا جانم وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیّت می رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان بر روی مادر شیعیان زده، برای انتقام آن بازوی ورم کرده میرویم، برای گرفتن انتقام آن سینه سوراخ شده می رویم. سخت است شنیدن این مصیبت ها. خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کن، تا بتوانیم برای یاری دینت بکار ببندیم. خدایا به ما توفیق اطاعت و فرمانبرداری به این رهبر و انقلاب عنایت بفرما. خدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضی بفرما و ما را به آنها ملحق بفرما.

خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم، جز معصیت چیزی ندارم و الله اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم و اگر تو ستارالعیوبی را بر می داشتی میدانم که هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند هیچ، بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم. خدایا به کرمت و مهربانیت ببخش آن گناهانی که مانع از رسیدن بنده به تو می شود. الهی العفو…

بر روی قبرم فقط و فقط بنویسید ( امام دوستت دارم و التماس دعا دارم ) که میدانم بر سر قبرم می آید.

                                                                                              ظهر عاشورا ۲۴/۶/۱۳۶۵

 

شهید پلارک از زبان مادر گرامی اش: از ۱۳ سالگی تا به هنگام شهادت (۲۳ سالگی) نماز شبش ترک نگردیده بود. شب های بسیاری سر بر سجده عبادت با خدای خود نجوا می کرد و اشک می ریخت… اشکهای شهید سید احمد پلارک امروز رایحه معطری است که انسانها را تسلیم محض اراده و قدرت آفریدگارش میکند. تشریف ببرید زیارت کنید. آنگاه مطمئن باشید با خلوص بیشتری پرودگار بلند مرتبه را عبادت می کنی.[۴]

 

روحمان با یادش شاد

ندارم هیچگونه توشه راه               بجز لاتقنطوا من رحمه الله[۵]

 
 

[3]


[۱] غسیل الملائکه به کسی می‌گویند که ملائکه غسلش داده‌ باشند.

[۲]  RPG یک سلاح موشک انداز ضد تانک است که توسط بسیجی ها در دفاع مقدّس استفاده می شد.

[۳]   وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ. ترجمه:  (اى پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانى که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‏ اند، و نزد پروردگارشان روزى داده می ‏شوند. (آل ‏عمران : ۱۶۹)

[۴] www.askquran.ir [4]

[۵]   قُلْ یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَهِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحیمُ
بگو: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده ‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می ‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است. (الزمر : ۵۳)