- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

پیشنهاد سیزده: به مسئولان تعزیرات حکومتی برای عدالت بیشتر

بر اساس اعلام باشگاه خبرنگاران رئیس تعزیرات استان تهران گفته: شعبه های ویژه ای برای گرانفروشی لبنیات ایجاد شده و با گرانفروشان لبنیات برخورد سنگینی خواهد شد.

ملکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در تفاهمنامه ای که سازمان حمایت صنعت، معدن و تجارت تعیین کرده قیمت شیر خام ۷۵۰ و ماست هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.

وی در ادامه بیان کرد: از ۱۲ کارخانه بازرسی شده در این خصوص ۱۷ پرونده تشکیل شد و جهت رسیدگی به تعزیرات ارسال شد که وظیفه ی تعزیرات رسیدگی به پرونده ها در کمترین زمان ممکن است.

ملکی در ادامه به افزایش بی رویه قیمت ها اشاره کرد و گفت: در مجموع پرونده های گرانفروشی که به تعزیرات ارسال و رسیدگی شده ۲۷ پرونده بود که در نهایت گرانفروشان لبنیات به جریمه ای بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال محکوم شدند. در همین راستا روز گذشته تعدادی از واحد ها و عرضه کنندگان به دلیل گرانفروشی لبنیات پلمپ شدند که امروز هم گشت های سیار به همراه سخنگوی سازمان تعزیرات کشور برگزار و در حال بازرسی و پلمپ واحد های متخلف هستند.

«پایان خبر»

*    *     *     *

لذا

اولاً این حرکت سازمات تعزیرات را قدر می نهیم.

ثانیاً برای آنکه عدالت بیشتر رعایت شود، پیشنهاد می گردد که:

بجای آنکه این ۵۳ میلیارد تومان به حساب تعزیرات حکومتی برود؛ بهتر است به همین مبلغ فروش محصولات همان کارخانجات متخلف را نیم بها در بازار عرضه کنند

مثلا به مدت یک هفته لبنیات با نرخ نیم بها در کشور توزیع شود

تا هم جبران جو ایجاد شده بر اثر گرانی بشود و هم پول مازاد به جیب مردمی که مدت ها لبنیات گران قیمت خورده بودند برگردد.

شاید اینطوری به عدالت نزدیک تر باشد! شاید!

———————————————————————–

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران [1]