- وب سایت مهندس علي ماهرالنقش - http://www.amaher.ir -

پیشنهاد پانزده: دعوت از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار اخیرشان با دانشجویان از آنها خواستند تا مسئولان مملکتی را به دانشگاه های شان دعوت و از آنها درباره مسائل مهم کشور سوال کنند.

و به مسئولان نیز گفتند که «باید شرکت کنند»

«از مطالب دیگرى که گفته شد، مسئله‌ى حضور مسئولان در دانشگاه است. این اشکال کاملاً وارد است. من عقیده‌ام این است که مسئولین باید در دانشگاه‌ها شرکت کنند؛ رؤساى سه قوه، مسئولین میانى، رئیس صدا و سیما، مسئولین سپاه و نیروهاى مسلح؛ اینها بروند با دانشجوها جلسه بگذارند و حرفهاى گفتنىِ دانشجوها را بشنوند. و من به شما عرض بکنم؛ آنها هم براى دانشجوها حرفهاى گفتنى زیادى دارند. هیچ چیزى جاى این گفتگوى رو در رو و چهره به چهره را نمیگیرد. …….. این کار تأثیر دارد؛ هم آنها میشنوند، هم میشنوانند. خیلى از مطالبى، ابهامهائى، سؤالهائى که امروز در ذهن نسل جوان ما در جریان است، در توضیحات مسئولین، این سؤالها پاسخ داده خواهد شد؛ ابهامها و گره‌ها باز خواهد شد. من آن وقتى که توانائى جسمى بیشترى داشتم، زیادتر در دانشگاه‌ها شرکت میکردم؛ الان هم واقعاً اگر بتوانم و مجال و وقت باشد، دوست دارم در فاصله‌هاى نزدیک به نزدیک در دانشگاه شرکت کنم؛ منتها دیگر حالا «لا یکلّف اللّه نفسا الّا وسعها»؛(۱) از مثل من و سنین من و اشتغالات من، گمان نمیکنم جوانها خیلى انتظاراتى داشته باشند؛ اما مسئولین کشور نه، میتوانند و باید شرکت کنند. من الان هم از همین جا به مسئولین سفارش میکنم که در جلسات دانشجوئى شرکت کنند؛ بیایند، بشنوند از دانشجوها، و بگویند به دانشجوها.»[۱]

—————————-

لذا به دانشجویان دغدغه مند دانشگاه ها و نیز طلاب حوزه ها پیشنهاد می شود، که از آقای دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوت نمایند، تا ایشان همه را نسبت به وضعیت پیشرفت قرارگاه فرهنگ؛ و نیز پیاده سازی مدیریت جامع فرهنگ در کشور مطلع سازند.

ایشان مدتی قبل، بعد از مطالبه چندین باره رهبری (مدظله العالی) درباره راه اندازی قرارگاه فرهنگ، گفته بودند که ما هنوز قرارگاه فرهنگ نشده ایم!

«شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی راهبردی و استراتژیک است؛ یعنی تعبیه شدن یک نهاد راهبردی در ساختار کلان اداره‌ی کشور با رویکرد علم و فرهنگ. در مورد چرایی و چگونگی این شورا نیز باید گفت این تدبیر را امام خمینی اندیشیدند و شورا بر اساس اندیشه‌ی ایشان شکل گرفت. این شورا فقط یک دبیرخانه نیست، بلکه همان قرارگاه اصلی است که رهبر انقلاب فرمودند. منتها هنوز تا رسیدن به آن سطحِ قرارگاهی فاصله دارد.»[۲]

—————————-

اگر دشمنان فرهنگی مان بیش از بیست سال است که تهاجم فرهنگی شان را آغاز نموده اند (که نموده اند)، بالاخره کی قرار است قرارگاهی برای مقابله با آن شکل بگیرد?!

آیا پس از نابودی همه دارایی هایمان؛ که همان جوانان مان هستند؟

لطفا آقای مخبر جواب دهند.

 [۱] مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان-۱۶/۰۵/۱۳۹۱

[۲] http://farsi.khamenei.ir/others-dialog?id=12617